Proč je představivost důležitá pro kvalitní sexuální život?

Podle 90 % žen je představivost nedílnou součástí sexuálního vzrušení a naladění na reálný sex. Naučte se ji s námi trénovat a rozvíjet.

Je to v hlavě

Mozek je největší sexuální orgán našeho těla. Naše mysl hraje extrémně důležitou roli v prožívání sexuálních zážitků. V době, kdy má každý po ruce telefon s internetem, ale necháváme tento sexuální orgán často zakrnět.

Podívat se na film pro dospělé je rychlé, jednoduché a většinou se dostaví kýžený účinek. Je to podobné jako s jídlem a návštěvou Mekáče. Bleskové naplnění vaší touhy vede k tomu, že dlouhodobě přicházíte o mnohem zajímavější a plnější prožitky. Proč bychom se tedy raději měli zaměřit na svět myšlenek a jak z naší mysli učinit michelinské menu sexuálních fantazií?

Hřích ve fantazii neznamená, že jste hříšnice v reálném životě

Mnoho žen nechává svoji sexualitu spoutanou, protože, ať už kvůli vlivu společnosti, výchovy nebo špatných zkušeností, pociťují za své sexuální touhy vinu. To je první bariéra, která musí být proražena pro to, abychom si mohli užívat sex a vše s ním spojené naplno.

Fantazie o někom jiném než partnerovi ještě neznamenají, že se chystáte zahnout. Stejně tak pokud se v mysli oddáváte praktikám, které nechcete nikdy vyzkoušet v reálném životě, z vás nedělá deviantního člověka (mimochodem cokoliv, co dělají dva dospělí lidé s vzájemným svolením, žádná deviace prakticky není). Vždyť právě lidská fantazie umožnila lidstvu dosáhnout až na Měsíc tím, že nám poskytuje možnost experimentovat s nejrůznějšími scénáři. Realistickými i nerealistickými.

Fantazírování může přerůst v problém, pokud jej necháte příliš zasahovat do života a upnete se na nedosažitelné. Nedostatek fantazírování ale představuje ještě větší problém, protože hrozí, že nikdy nedovolíte mysli vzlétnout mimo ohraničené mantinely. To může člověka časem zničit a vést k vyhoření.

Používání imaginace správným způsobem vám dodá sílu a sebevědomí. Nepotřebujete totiž nikoho jiného (ani externí vizuální stimulaci) k dosažení jedinečného erotického zážitku. A s poznáním takové volnosti přichází potom i větší volnost a schopnost užívat si erotiku a sex živě.

Nebojte se představivost sdílet

Některé fantazie si můžete nechat jenom pro sebe, ale pokud tak učiníte se všemi, ochuzujete tím sebe i partnera. Sdílení sexuálních fantazií včetně těch, o kterých se stydíte mluvit nahlas, je extrémně intimním aktem. Právě takové sdílení a vzájemné překonávání studu vztah posiluje. Vztah mezi dvěma lidmi je jako bublina a každá sdílená fantazie má sílu posílit membránu mezi párem a zbytkem světa. Nemyslíme tím, že by se měli zadaní lidé izolovat, ale dobrý vztah poskytuje bezpečí a jistotu, protože partneři mohou sdílet i ty nejtajnější myšlenky.

Výjimky ze sdílení? No, možná partnerovi neříkejte, že si představujete, jaký by byl sex s kýmkoliv blízkým z vašeho okolí. Koneckonců i přímo v myšlenkách je někdy lepší vytvořit zcela imaginární partnery, protože pak nevytváříte spojitosti, které v reálném životě neexistují. Ale zase si od nás nenechejte nic moc diktovat, cílem je fantazii rozpoutat, ne spoutat jiným způsobem než předtím.

Kde začít?

No, nebudeme zastírat, myslíme si, že audio povídky jsou v podstatě ideálním způsobem, jak sexuální představivost podpořit. Jak už jsme říkali, pro skutečné odpoutání fantazie je potřeba se nejdřív oprostit od bloků ve vlastní hlavě. Povídky vyprávěné cizím hlasem vám poskytnou dostatečný odstup a příběhy zároveň zapojí všechny důležité aspekty vaší mysli.

Vizuální představivost a s tím spojené pocity vzrušení až příliš často přenecháváme pornu, které se podobá sobeckému milenci, jehož jediným cílem je dosažení rychlého orgasmu. V dnešní uspěchané době tak někdy funguje reálný i imaginární sex. Místo toho ale využijte i omezený čas k hýčkání a relaxaci.

Vyhraďte si každý den nebo alespoň několikrát týdně půlhodinu nebo 20 minut, kdy povolíte své mysli všechno, po čem touží. Audio povídky jsou skvělým odrazovým můstkem, protože okamžitě odstraní veškeré rušivé elementy z okolí a dovolí se vám ponořit do jiné reality, daleko od pracovního shonu nebo domácích úkolů dětí. Po skončení povídky se k příběhu vraťte pouze v mysli. Co byste chtěla udělat jinak, jak by podobný scénář vypadal pod vaší taktovkou a kam až byste jej nechala zajít?

Otevřená mysl otevírá vrátka lepšího života

Když si pravidelně povolíte dávku čistého fantazírování, brzy zjistíte, že váš skutečný sexuální život bude obohacený, i když nezapojíte ani desetinu z toho, co se děje u vás v hlavě. Sdílením fantazií s partnerem vytvoříte novou úroveň intimity a prostor pro vzájemné naplňování vnitřních tužeb. Užívání si svých vlastních fantazií vede také k lepší relaxaci a plnohodnotnějšímu pocitu z masturbace.

Sdílejte vzrušení

Přečtěte si další články

Stáhněte aplikaci a pohodlně poslouchejte.

Stáhnout
×